sabato 24 novembre 2012

kur do te na vije Dimeri???????

Koha kete vit e ka mare me nge, aq shume me nge sa u lodhom duke pritur vjeshten, e po lodhemi duke pritur Dimrin.

Kuptoj qe moti po ndryshon, ndotja e shfrenuar e ambjentit, ben qe edhe stinet te jen te "shkataruara". Por un se imagjinoj dot dimrin pa borre, me pelqen qyteti i ngarkuar nga trafikur para festimeve, njerzit te cilit preferojne te dalin ne kembe te veshur me çizmet e debores "ato qe te bejne qe kemba te duket si arri" . Cokollata e ngrohte, fakti qe mund te hash sa te duash dke u justifikuar sepse ben ftohte ehde ke nevoj per me shume kalori :P Merkatat tradizionale te krishtlindjeve qe pushtojne rrugicat e qytetit, ne debore duken zere se te magjisheme.
Se pranoj dimrin pa fjalet e fqinjes time e cila e urren borren, edhe çdo here ben nje ligjerat 30 minuteshe kundra saj, e une qe posht shallit qesh e them, epoooo taniiiiiiii!!!!!! cna gjeti!!!!!!!!
Me pelqen debora, ndoshta sepse ne vogeli nuk jetoja ne nje qytet kur binte bore.


Po vendos ca fotografi te cialt shprehin gjedjen time shiprterore, zakonisht jam tip shume pozitiv, edhe ne nje dit te fotohte dimri e kam gjithnje nje buzeqeshje gati :) jam person qe me qeshin edhe robat e trupit.  "plasi modestia" :P

Po ju sa e deshironi dimrin?

keto jan foto te bera ne vite, kete periulle te vitit e adhuroj.LOVE IS EVERYWHEREKAFE DIMRI PERBALLE "DUOMOS" milano 2010
e bllokuar ne trafik, magia e dimrit ne debore.

 yppyyyyy sa beb i lumtur "Une"7 commenti:

 1. foto shume te bukura, recetn e asaj toretes nqs ka mundesi. Ada.

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Questo commento è stato eliminato dall'autore.

   Elimina
  2. se shpejti do mundohem te vendos receten, flm per komplimentin :)

   Elimina
 2. Ahhh c'me bere me kete post...me kujtove boren. Une e dua boren, edhe pse ne Tirane sic mund ta dish nuk bie kurre debore :( Kur kam qene e vogel kam jetuar 3 vjet ne Rumani, Buchuret dhe atje thuajse 6 muaj ne vit kishte bore. Une u mesova atje dhe fillimisht kur kam ardhur ne Tirane e kam vuajtur shume mungesen e bores. Sidomos ne periudhe Krishlindjes dhe Vitit te Ri qe e dhjetefishojne atmosferen e atyre festave.

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Ne fakt nen debore atmosfera e festave eshte e magjishme, edhe mikeshat e mia qe vijne nga "malet" i mungon jasht mase bora.

   Elimina
 3. Dimri haroi fare. Do kete ngecur ne trafik dhe ai :P

  RispondiElimina
  Risposte
  1. Jonki me duke se fola parakohe keto dit jan ulur goxha temp, apo nd dimri lexoi postin tim :)

   Elimina

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...