lunedì 12 novembre 2012

Makarona me bizele edhe kraharor pule

Kush tha qe karboidratet te shendoshin nqs ato haen ne menyre inteligjente bejne vetem mire shendetit. Per te realizuar kete pjate ju nevojiten vetem 5 minuta kohe, nje tjeter pjate shume e shpejt edhe me pak kalori .  (dietike)

  
Per te realizuar kete recet na nevojiten.
 • 200 gram bizele edhe te ngrira
 • 200 gram mish pule (kraharorin)
 • pak majdanoz
 • 400 gram makarona te gjata
 • 50 gram djath tip filadelfia
 • sipas deshires vaj ulliri

Vendosim per te zjerre ujin, kur ai te filloj te zjeje shtojme kripen edhe makaronat.
bizelet i kemi zjerre ne avull, i marrim edhe i frullojme gjysmat e tyre me frullatorin zhytes. (ahaha sa te bukur ja kam gjetur emrin ).   Mishin e pules e zjejeme dhe e presim sipas deshires.  Un e bera fije fije :D e perzjeva me bizelet edhe me djathin edhe me majdanozin .
Kur makaronat te jene zijerre, i kullojme edhe i perzjejme me "salcen".


Te shpejta te shishjme te shendeteshme, Ju befte mire!!!!!!!!!!


2 commenti:

 1. Lùlù kjo eshte piata ime e preferuar, me dhe nje ide per darken e soteshme. Pershendeje Ada.

  RispondiElimina
 2. Flm, edhe ty pershendetje nga une. flm qe me ndjek.

  RispondiElimina

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...